23/01/2024

Регіональна презентація екосистеми DREAM відбулась в Чернігові

Екосистема DREAM є основною цифровою платформою для ініціювання та реалізації проєктів відновлення й розвитку України.  Вже у 2024 році DREAM має стати обов’язковим до використання для всіх ініціаторів інфраструктурних проєктів. А отже розуміння функціоналу екосистеми, навички роботи з платформою, що дозволить якісно комунікувати про потреби громад та ефективно залучати донорські кошти, стають пріоритетними для успішного відновлення регіонів. 
IMG_1690.JPG

За ініціативи Міністерства відновлення, Агентства відновлення, Проєктного офісу DREAM, за підтримки Оpen Сontracting Рartnership та UK International Development започатковано серію презентацій екосистеми DREAM в різних регіонах України. Регіональні заходи мають на меті залучити представників місцевих громад, обласних військових адміністрацій до роботи з екосистемою, презентувати переваги DREAM для реалізації проєктів відновлення та модернізації регіонів, та змінити уявлення про можливості співпраці з міжнародними донорами та залучення інвестицій на потреби громад. 

Перша регіональна презентація державної цифрової екосистеми управління відновленням DREAM відбулася 22 січня у Чернігові. Понад 60 представників громад Чернігівської області, ОВА та міжнародних організацій обговорили переваги використання екосистеми, прогрес її впровадження, а також наступні кроки з залучення місцевої й регіональної влади до роботи з DREAM. Наразі загальна кількість проєктів, що впроваджуються на Чернігівщині та заведені до DREAM, перевищує 120. Майже 30 громад області працюють з системою, але цього року кількість залучених громад і заведених проєктів значно збільшиться. 

«Міністерство комплексно підходить до питання відновлення громад. На стратегічному рівні ми задаємо загальну рамку через оновлення Державної стратегії регіонального розвитку, а також впорядкування загальної архітектури планувальних документів. А на практичному рівні — впроваджуємо дієві механізми фінансування, прикладом яких у 2023 році став Фонд ліквідації наслідків збройної агресії, а також цифрові інструменти. І екосистема DREAM сьогодні – це основа для роботи з проєктами відновлення», –

зазначила, заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна

IMG_1624.JPG

Завдяки системі громади формують власний інвестиційний портфель, а також можуть залучати фінансування, додала Олександра Азархіна. Переваги DREAM очевидні, тому сьогодні в системі вже працюють понад 500 громад з усієї країни. Вони отримують технічну підтримку від Проєктного офісу DREAM, а також співпрацюють з командами підтримки в регіонах. Законодавча рамка розвитку громад передбачає ініціативи щодо більш чіткого визначення повноважень і обов’язків місцевої влади. В першу чергу, в питаннях відновлення.

 «Ми опрацьовуємо одразу декілька ініціатив, які сприяють посиленню спроможності громад та залученню громадськості до процесів відновлення. Зокрема, законопроєкти №7283 та №6319 щодо посилення народовладдя та покращення органів самоорганізації. А також законопроєкт №6401 щодо прозорішої роботи ОМС та №4298 щодо забезпечення нагляду за рішеннями органів місцевої влади. Ми також завершуємо роботу над законопроєктом про основні засади відновлення, якій містить окремий блок щодо обов’язкового використання екосистеми DREAM», –

розповіла Олена Шуляк, Голова Комітету з питань організації державної влади та місцевого самоврядування, голова партії «Слуга народу»


IMG_1681.JPG
Олена Шуляк додала, що вже відбувається інтеграція Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) з екосистемою DREAM, що дозволить управляти та контролювати будівництво нових об’єктів. Інтегрується в екосистему і реєстр культурних пам’яток. При цьому важливо, щоб усі проєкти відновлення впроваджувались прозоро та ефективно, за принципом «краще, ніж було», а також враховували сучасні стандарти Європейського союзу, зокрема, Нового Європейського Баугаузу.

Як зазначив Костянтин Мегем, перший заступник голови Чернігівської обласної військової адміністрації, проведення першого регіональної презентації системи саме на Чернігівщині є знаковим, адже громади регіону значно постраждали від збройної агресії рф та стикаються з величезними викликами в питаннях відновлення.

«Підтримка спроможності громад, зокрема впровадження екосистеми DREAM, є вкрай важливою. Система дозволяє працювати з проєктами не тільки відновлення, а й розвитку, а отже й допомогає повертати життя в громади»,

підкреслив Костянтин Мегем

IMG_1735.JPG

Наразі в екосистемі DREAM завершується оцифрування повного циклу реалізації проєкту відновлення, що дозволяє керувати проєктами на всіх стадіях впровадження. Крім того, розроблений функціонал для міжнародних партнерів. Зокрема інструмент фінансових програм, який дозволить залучати фінансування у проєкти громад безпосередньо в системі. Навесні 2024 року в рамках пілотного проєкту з Міністерством освіти і науки України через DREAM буде проводитись відбір регіональних проєктів ремонту харчових блоків та будівництво укриттів в освітніх закладах.

«Наше завдання – створити «єдине вікно» для роботи з проєктами відновлення, як для ініціаторів проєктів, так і для міжнародних партнерів. Об'єднуючи інтереси і потреби всіх учасників процесу відновлення, ми створюємо дійсно зручну цифрову систему за принципом «всі бачать все»», –

підкреслив Віктор Нестуля, керівник Проєктного офісу DREAM, Open Contracting Partnership

Менеджер впровадження Проєктного офісу DREAM Володимир Жданов презентував учасникам заходу ключовий функціонал екосистеми, який забезпечує прозорий процес відновлення, та підкреслив переваги екосистеми для ініціаторів проєктів.

А саме:

  • чіткий покроковий процес ініціювання та реалізації проєктів відновлення та розвитку;
  • зручний інтерфейс, підказки та інструкції з заповнення даних по проєктах;
  • відсутність необхідності дублювати інформацію, доступ до реєстрів та робота з проєктами відновлення у режимі “єдиного вікна”;
  • можливість залучення фінансування - як державного, так і міжнародного;
  • системне навчання для користувачів системи; постійна технічна підтримка для користувачів системи, зокрема, окремі канали для зв’язку з громадами, чат-бот, Фейсбук-спільнота;
  • підвищення довіри до громади через відкритість процесів відбудови.

Володимир Жданов також зауважив, що приєднання до системи на ранніх стадіях дає громадам більше часу на підготовку проєктів. А детальне та якісне заповнення картки проєкту в DREAM допоможе прискорити залучення фінансування, в тому числі й від міжнародних організацій.

«Одним з наших головних завдань у впровадженні DREAM є навчання та підтримка громад. Для того, щоб посилити спроможність ініціаторів проєктів, ми пропонуємо різноманітні навчальні матеріали та технічні рішення. Успішно функціонують чати з представниками громад. Отримати відповіді на найбільш поширені запитання щодо роботи екосистеми можна через чат-бот», -

підкреслив Володимир Жданов

Доєднатись до роботи з системою можна заповнивши форму заявки за посиланням: https://bit.ly/48GWTUJ

Під час заходу також відбулось нагородження найбільш активних користувачів екосистеми DREAM.
IMG_1805.JPG
Презентація екосистеми DREAM в Чернігові відбулася за підтримки Чернігівської Обласної військової адміністрації. Захід є першим з серії регіональних презентацій, які відбудуться цього року.

Підписатись