15/01/2025

Навчання для громад щодо подачі заявок на фінансування за Програмою відновлення України ІІІ

Міністерство розвитку громад та територій України спільно з Проєктним офісом DREAM проводять серію тренінгів для громад та обласних військових адміністрацій щодо створення проєктів та подачі заявок в межах «Програми відновлення України III», яка реалізується у співпраці з Європейським інвестиційним банком. 

Угодою передбачається залучення 100 млн євро на фінансування проєктів відновлення та розвитку. Зокрема, йдеться про об’єкти розподіленої генерації, муніципального житла, водопостачання та водовідведення, охорони здоров’я. 

За ініціативи Міністерства розвитку цьогоріч кошти, що будуть виділені громадам у вигляді субвенції з держбюджету, будуть розподілені з використанням цифрових інструментів, а саме державної екосистеми управління відновленням DREAM. 

Цифрові інструменти є важливою складовою управління проєктами, а також забезпечення довіри з боку міжнародних партнерів відновлення, зокрема, завдяки використанню відкритих даних. DREAM дозволяє не тільки оцінити реальні потреби громад у відновленні, а й відстежити реалізацію проєкту на всіх етапах. 

- Навчання громад принципам підготовки і подачі проєктів через цифрові інструменти – є запорукою формування життєздатних інвестиційних проєктів. Тому важливо, аби якомога більше представників органів місцевого самоврядування долучилося до серії тренінгів. Навчальна програма розроблена з урахуванням вимог міжнародних партнерів, чинного законодавства щодо розподілу субвенції держбюджету та функціоналу самої системи. Для того, аби проєкти були подані належним чином та отримали фінансування, всі громади, які планують брати участь у відборі, повинні обов’язково пройти навчання, – зазначив Віцепремʼєр міністр з відновлення України, Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

Наразі, понад 630 представників організацій, які залучені до роботи з проєктами та планують подавати свої проєктні пропозиції для участі у відборі, вже пройшли навчання по роботі з екосистемою. Учасники вебінару обговорили сутність «фінансової програми» в контексті DREAM, деталізували умови та процес подачі заявок на відбір. Окрему увагу приділили якості заповнення проєктів, пріоритезації відбору в межах Програми відновлення України ІІІ та подальше звітування щодо етапів реалізації проєктів. 

- Спільно з Міністерством розвитку ми працюємо над трансформацією процесу управління публічними інвестиційними проєктами. Для того щоб система прогресувала і розвивалася, важливо аби кожен учасник процесу мав вичерпну інформацію стосовно роботи з проєктами. Успішний досвід реалізації Програми відновлення України ІІІ посилить сприйняття України як держави, що послуговується принципами стратегічної доцільності, прозорості, підзвітності та ефективності в співпраці з міжнародними партнерами, – додав Віктор Нестуля, керівник Проєктного офісу DREAM, Open Contracting Partnership.

Зазначимо, що подача заявки через DREAM передбачає наступні етапи:

  •  заповнення інформації та завантаження документів у відповідних розділах електронного кабінету користувача; подання пропозиції з накладанням електронного підпису уповноваженої особи заявника;
  •  автоматична пріоритезація, поданих заявниками проєктів, відповідно до встановлених критеріїв, програмними засобами системи DREAM;
  •  аналіз рейтингових списків проєктів, які сформовані за результатами пріоритезації, та оцінка пріоритетності проєктів від ОВА (А - високий, В - середній, С - низький).
  • формування рейтингового списку проєктів із зазначенням унікального ідентифікатора (ID) кожного проєкту; 
  • аналіз рейтингового списку проєктів, сформованого за результатами пріоритезації, та надання відповідних висновків.

Інструкція щодо подачі проєкту на фінансування за Програмою відновлення України ІІІ -  https://bit.ly/4jac92h

Якщо ви не зареєстровані в системі DREAM - необхідно заповнити форму на долучення за посиланням - https://bit.ly/4iYxaNn 

Навчальне відео по роботі з проєктами, що подаються на фінансування

Підписатись на новини