Реконструкція, капітальний ремонт та модернізація об’єктів інженерної інфраструктури по Управлінню каналу Дніпро-Донбас


Мета проєкту:

Інше

Головний розпорядник коштів
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
Функціональна класифікація видатків та кредитування бюджету
0540 - Інша діяльність у сфері охорони навколишнього природного середовища
Цільовий пріоритет уряду
011004 - Інженерно-транспортна інфраструктура, що необхідна для реалізації інвестиційних проектів із значними інвестиціями або проектів державно-приватного партнерства
Бал
0.742719

Основні дані

Детальний опис проєкту

Проєкт відноситься до сфери водного господарства та спрямований забезпечення перерозподілу водних ресурсів у маловодні регіони для потреб населення і галузей економіки. Внаслідок російської військової агресії проти України, усі великі промислові центри Донбасу, як на окупованих, так і неокупованих територіях залишилися без стабільного водопостачання. У Донецькій та Луганській областях найбільшим джерелом прісної води був і є Сіверський Донець. Але, його ресурсу, особливо у меженевий період недостатньо. Тому, у для можливості компенсувати недостатніводні ресурси Сіверського Дінця був побудовавний та введений в експлуатацію у 1976 році канал Дніпро-Донбас, гідроспорудами якого здійснюється забір води з річки Дніпро (район с. Шульгівка, Дніпропетровської області) і дванадцятьмя насосними станціями вода перекачується у Краснопавлівське водосховище (Лозівський район Харківської області). Краснопавлівське водосховище є джерелом водопостачання для мешканців м. Харкова та Харківської області, а також компенсатором водних ресурсів Сіверського Донця. Загальна довжина каналу 263 км. Наразі обладнання насосних станцій каналу, яке експлуатується вже більше 45 років, потребує модернізації, заміни насосних агрегатів, переносу трансформаторних підстанцій, капітального ремонту. Після закінчення війни та деокупації території України, знову постане питання відновлення водопостачання населенню, збільшення обсягів водоподачі для забезпечення відбудови Донеччини та Луганщини. І канал Дніпро-Донбас, при умові проведення модернізації, зможе працювати у проектному режимі і подавати в р. Сіверский Донець від 330,0 до 646,0 мільонів кубічних метрів дніпровської води. 

Далі

Проблематика

Поточний стан, опис проблем та потреб для їх вирішення
Очікувані результати від реалізації проекту реконструкції, капітального ремонту та модернізації об’єктів інженерної інфраструктури по Управлінню каналу Дніпро-Донбас: - забезпечено приведення в належний стан гідротехнічних споруд та обладнання з метою покращення основних функцій роботи каналу з задоволення потреб споживачів у якісній питній воді близько 500 тис. осіб в 10 населених пунктах; - забезпечено вихід роботи насосних станцій каналу Дніпро-Донбас на проектні потужності, продуктивністю до 120 м3/сек по кожній насосній станції та гарантування можливості забезпечення водоспоживачів, при необхідності, дніпровською водою у період дефіциту місцевих стоків. Потреба у воді по галузях: - питна та комунально-побутові потреби – 687,7 млн. м3; - технічна для промисловості – 1250,7 млн. м3; - витрати зрошення земель - 474,0 млн. м3; - санітарні попуски до річки Сіверський Донець - 331,0 млн. м3. У зоні, що прилягає до каналу, буде орошено орних земель: - по Дніпропетровській області – 70,0 тис. га; - по Харківській області – 70,0 тис. га; - по Донецькій області – 24,0 тис. га; - по Полтавській області – 11,0 тис. га.
Детальний опис мети проєкту і способу її досягнення
Проєкт ініційовано з метою оновлення, удосконалення, переробки, відповідно до сучасних вимог гідротехнічних споруд та застарілого обладнання насосних станцій каналу Дніпро-Донбас з метою забезпечення перерозподілу водних ресурсів у маловодні регіони для потреб населення і галузей економіки Дніпропетровської, Полтавської, Харківської, Донецької та Луганської областей за рахунок державних капітальних вкладень.

Узгодження проєкту із стратегічними документами

Програма діяльності Кабінету Міністрів України
ЗЕЛЕНИЙ ПЕРЕХІД ТА ОХОРОНА ДОВКІЛЛЯ

Задіяні організації

Організація
МІНІСТЕРСТВО ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
Ролі
  • Створювач проєкту
  • Ініціатор
Код ЄДРПОУ
43672853
Організація
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
Ролі
  • Ініціатор
Код ЄДРПОУ
37472104

Попит на послугу та його динаміка

Категорія
Рік
Оцінка
Вимір

Показники проєкту

Показник
Базове значення
Цільове значення
Кількість людей, що користуватимуться послугою
500
500

План проєкту

Імплементація
Формування та обгрунтування проєктної ідеї
1095 днів
730 днів

Галерея

Код в DREAM

DREAM-UA-160824-F6A7E5B2

Статус

Реалізується

Дата створення

16.08.2024

Орієнтовний бюджет

5'700'000'000

Створювач проєкту

МІНІСТЕРСТВО ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Ініціатор

МІНІСТЕРСТВО ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ. ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Виконавець

УПРАВЛІННЯ КАНАЛУ ДНІПРО-ДОНБАС

Період реалізації проєкту

01.25 - 01.27

Географія

Кам’янське

Класифікація секторів економічної активності згідно таксономії Світового Банку

WF - Державне управління – водопостачання, санітарія та управління відходами