Миколаївська клінічна лікарня, розрахована на 510 ліжок для стаціонарних хворих, – найбільша в області.
З початком повномасштабного вторгнення кількість ургентних пацієнтів значно збільшилася. Лікарня функціонує цілодобово, сюди привозять хворих як з Миколаївської області, так і з Херсонської області. За 2023 рік тут було проведено понад 6 тисяч оперативних втручань: планових та екстрених.
- Військові дії не повинні впливати на надання медичної допомоги, - розповідає Дмитро Бачинський, медичний директор з хірургічної допомоги Миколаївської клінічної лікарні. - Під час тривог оперативні втручання продовжуються. Зупинити і перевезти кудись пацієнта неможливо. В лікарні є найпростіше укриття, яке функціонує. Там облаштувані і палати, і операційні, є косметичний ремонт. І починаючи з 2022 року були випадки, коли медична допомога надавалась саме в цьому укритті.
Щоб покращити ресурси лікарні та можливості роботи в умовах воєнного часу поруч з будівлею медичного закладу заплановано побудувати сучасне протирадіаційне укриття. Роботи по проєкту вже розпочато.
Крім того, на базі лікарні буде облаштовано лабораторію супроводу трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів. Для цього передбачена реконструкція частини харчоблоку закладу. Лабораторія буде призначена для виконання аналізів, зберігання зразків тканин та інших біологічних матеріалів, необхідних для проведення операцій з трансплантації та досліджень в галузі медичної науки. Міжрегіональних лабораторій першого рівня в Україні існує дві. Одна знаходиться в Києві, інша – у Львові. Лабораторія в Миколаєві буде орієнтована на південний регіон України.
- Трансплантація – це той вид лікування, який дає тяжко хворим пацієнтам шанс на життя. У нас є домовленості з іншими лікувальними закладами. У випадку, якщо з'являється потенційний донор, ми можемо провести на нашій базі трансплантацію, - говорить Дмитро Бачинський.
Станом на жовтень 2024 року за проєктом укладено договори з підрядними організаціями, проведена підготовка приміщення для встановлення нових систем електрики, вентиляції та кондиціонування повітря, водопостачання та каналізації, розпочато ремонтні роботи. В приміщенні будуть створені окремі робочі зони та встановлене спеціалізоване обладнання, необхідне для проведення аналізів, зберігання та обробки біологічних матеріалів. Всі роботи здійснюються відповідно до стандартів МОЗ України, що забезпечить високу якість та ефективність роботи лабораторії.
Загальний бюджет проєкту становить 24,1 млн гривень. Його завершення заплановано на березень 2025 року. Проєкт в DREAM - https://bit.ly/4dXWyyW
Загалом, відповідно до модуля аналітики DREAM https://bi.dream.gov.ua/, до екосистеми додано 455 проєктів Миколаївської області з загальним бюджетом 5,54 млрд гривень.
Матеріал створено Проєктним офісом DREAM в рамках кластера GIZ Україна «Стійке суспільство», що фінансується урядом Німеччини та імплементується Deutsche Gesellschaft für InternationalevZusammenarbeit (GIZ) GmbH».