Принципи сталого відновлення:
Екологічність
Робоча підгрупа з екологічно стійкого дизайну будівництва, очолювана громадською організацією ReThink, намагається визначити, що саме передбачає "зелена" реконструкція будівель і міських територій, зосереджуючись на адаптації ключових міжнародних стандартів і систем сертифікації до українського контексту. Мета полягає у створенні базового керівництва зі сталого розвитку для дотримання принципів кругової економіки, екологічного дизайну, сталого урбанізму та рішень у сфері зелених матеріалів та енергетики.
Крім того, ми прагнемо запропонувати добровільні, актуальні керівні принципи для покращення якості життя громад та доступу до капіталу для ініціаторів проєктів.
Вбудовування адаптованих керівних принципів в екосистему DREAM заплановано на травень 2024 року, після інтеграції з частиною програми “Новий європейський Баугауз” (NEB) у квітні 2024 року.
Енергоефективність
Питання підвищення енергоефективності має стратегічне значення не лише для низьковуглецевого розвитку та більш надійного енергопостачання, а й для підвищення енергетичної стійкості та незалежності України.
Наразі всі проєкти відбудови та нового будівництва повинні відповідати чинним в Україні будівельним нормам, у тому числі й щодо енергоефективності. Україна вже переймає європейську практику будівництва споруд, які споживають мінімум енергії, і має на меті повністю декарбонізувати національний фонд будівель до 2050 року. До 2025 року в Україні будуть внесені зміни до політики та будівельних норм для прискорення переходу до новітнього європейського стандарту - будівель з майже нульовим споживанням енергії (NZEB) та принаймні частковим використанням відновлюваних джерел.
Інклюзивність
Окрім екологічної сталості, зусилля України з відновлення мають відповідати принципам соціальної сталості. Це важливо не лише з точки зору економічної інклюзивності, але й з точки зору соціальної реінтеграції поранених ветеранів та людей з інвалідністю. Крім того, компонент інклюзивності “Нового європейського Баугаузу” також має бути інтегрований у DREAM на етапі перевірки та попереднього відбору проєктів.