Реформа управління публічними інвестиціями узгоджується з державною екологічною та кліматичною політикою.Дорожня карта реформування системи управління публічними інвестиціями та план заходів її реалізації визначили питання охорони довкілля та клімату як невід’ємну частину процесів підготовки, оцінки та пріоритезації публічних інвестиційних проєктів.
Підходи до управління публічними інвестиціями відповідають цілям Європейського зеленого курсу та практикам інтеграції кліматичних і екологічних аспектів у процеси прийняття рішень щодо інвестицій у країнах ЄС.
В основі підходу лежать принципи, закладені в Таксономії ЄС — ключовому нормативно-правовому акті, що регулює зелені інвестиції в Європейському Союзі.
Таксономія ЄС — це класифікаційна система, яка визначає перелік кліматично та екологічно стійких видів економічної діяльності з метою сприяння сталому інвестуванню.
Це дорожня карта дій, спрямованих на трансформацію Європейського Союзу в ефективну та конкурентоспроможну економіку, яка діє у відповідності до принципів сталого розвитку.
Цей курс визначає шляхи досягнення кліматичної нейтральності ЄС до 2050 року, сприяючи економічному зростанню, покращенню здоров’я та якості життя громадян, а також перетворенню кліматичних і екологічних викликів на можливості у всіх секторах та політиках ЄС. Ключові напрямки Європейського зеленого курсу включають чисту енергетику, будівництво та реконструкцію, кліматично-нейтральну промисловість та мобільність, зменшення забруднення навколишнього середовища, біорізноманіття та сталу аграрну політику. Європейський зелений курс — це не лише кліматична політика, а й концепція зеленої економічної модернізації та зростання, спрямована на забезпечення життя людини в гармонії з планетою та її ресурсами.
На шляху до членства в ЄС Україна має не лише відповідати європейським нормам і стандартам у сфері клімату та довкілля, а й розвивати цілісне стратегічне бачення, узгоджене з цілями Європейського зеленого курсу. Уряд України системно працює над впровадженням реформ, імплементацією відповідного законодавства та модернізацією державного управління з метою гармонізації національних норм і практик із європеськими.