30/10/2024

Проєкти в DREAM: облаштування укриття в Чернігівському ліцеї №22

З початку повномасштабного вторгнення майже 80% освітньої інфраструктури Чернігова було пошкоджено, дві школи були зруйновані повністю. Освітні заклади вимушено перейшли на дистанційну форму навчання. 

Для відновлення роботи закладів освіти в очному форматі головною вимогою стала наявність захисної споруди, де можна перебувати під час тривоги і перечекати небезпеку. 

Ч ліцей4_upscayl_4x_realesrgan-x4fast.png 
- Фактично було визначено мінімальний набір завдань, які треба виконати: передбачити вентиляцію, резервне освітлення, наявність освітлення і оснащення самовузла. Фактично по кожному з навчальних закладів максимально короткий термін виконувались роботи для того, щоб створити можливості для їхнього функціонування в очному форматі, - розповів Начальник відділу освіти міста Чернігова Василь Білогура. 

На початок 2024-25 навчального року в Чернігіві працює 31 школа, лише один заклад освіти функціонує виключно в дистанційному форматі. До очного навчання повернулося понад 80% учнів. 

Чернігівський ліцей №22 отримав фінансування на облаштування укриття від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE. В закладі навчається 1228 учнів. Більшість з них раніше навчалися в двох зруйнованих школах міста Чернігова - №18 і №21. 

Ч ліцей1_upscayl_4x_realesrgan-x4fast.png

В укритті площею 400 квадратних метрів створили справжній освітній центр. В приміщенні замінили підлоги, електропроводку, каналізацію, систему вентиляції. Простір облаштований сучасними меблями, столами, стільцями, проєктором, ноутбуком, тощо. 

Укриття вміщає 716 осіб та дозволяє ліцею повністю перейти на очну форму навчання в дві зміни. 

Ч ліцей5_upscayl_4x_realesrgan-x4fast.png 
- Кожен клас має свою локацію в укритті, за ним закріплене відповідне місце, тому діти чітко знають, куди їм потрібно спуститися разом з вчителем, - розповіла Людмила Верба, директорка Чернігівського ліцею №22. - Коли відбувався ремонт укриття, діти брали участь у проєкт. У нас було організовано чотири команди, які розробляли кошторис проєкту. Потім у нас проходило голосування, в якому брали участь абсолютно всі діти 5-11 класів і той проєкт, який переміг, був реалізований.  

ліцей.png 
Простір відповідає сучасним стандартам та враховує принципи інклюзії та безбар’єрності. 

- Співпраця з DECIDE є можливістю, щоб залучити позабюджетні кошти для реалізації заходів для створення більш комфортних умовперебування дітей в укриттях, оснащення, просторів, за можливості в яких би проходила і позаурочна робота, і проведення занять з дітьми під час повітряних тривог, - сказав Василь Білогура. 

Всі проєкти, що реалізовуються за підтримки DECIDE, занесені з екосистему DREAM. 

 - Використання екосистеми DREAM забезпечує підзвітність, відкритість, прозорість перед донором, державою, суспільством. Партнери вивчають можливості, позитивний досвід діяльності громад в реалізації проєктів та співпраці з донорами, - зазначив Василь Білогура. 

Проєкт в DREAM - https://bit.ly/4f52NCi 

 
Матеріал створено Проєктним офісом DREAM в рамках кластера GIZ Україна «Стійке суспільство», що фінансується урядом Німеччини та імплементується Deutsche Gesellschaft für InternationalevZusammenarbeit (GIZ) GmbH».

Підписатись на новини