04/10/2023

DREAM для регіонів і громад: презентація керівникам департаментів економіки ОВА та міських рад

Державна екосистема управління відбудовою DREAM має стати «єдиним вікном» для роботи органів місцевого самоврядування з проєктами відновлення. Це під час воркшопу «Візія відновлення від економічних лідерів регіонів» підкреслила заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Азархіна. 

За її словами, важливим пріоритетом команди Міністерства відновлення є впровадження електронних інструментів для управління відновленням та моніторингу реалізації державної регіональної політики. Це не лише забезпечать підзвітність процесу відновлення, але й дозволить залучити значно більше коштів на відновлення і розвиток регіонів та громад.

Серед основних цифрових рішень - екосистема DREAM, що покриває весь цикл впровадження проєктів відновлення. DREAM підсилює спроможність місцевої влади, дозволяє ефективніше та швидше розвивати громади та території через можливість залучення як державного, так і міжнародного фінансування.

Відповідаючи на очікування міжнародних партнерів, які фінансують проєкти відбудови, у вересні було оновлено функціонал DREAM для ініціаторів проєктів. 

- У бета-тестуванні оновленого кабінету користувача беруть участь 157 громад з різних регіонів України. За підсумками першого місяця роботи ми отримали чіткий зворотний зв’язок від ініціаторів проєктів, що стосувався як функціоналу, так і дизайну кабінету. Оперативно було опрацьовано та внесено 37 правок для покращення роботи системи, адже вона – наш головний інструмент для пришвидшення відбудови та модернізації України, - зазначив Денис Іванов, Керівник впровадження, Проєктний офіс DREAM.

Результатом бета-тестування функціонала стане:
 

  • розробка інструкцій та рекомендацій щодо використання екосистеми DREAM для ОМС;
  • створення каналів підтримки та комунікації;
  • організація зустрічей та презентацій за участі представників Проєктного офісу DREAM та партнерів в регіонах. 


DREAM забезпечує громади усією необхідною інформацією на всіх етапах життєвого циклу проєкту: від фіксації збитків та розрахунку потреб, розробки проєкту до здачі об’єкта в експлуатацію. Ініціатор проєкту отримує експертну підтримку і супроводження проєктів, а також безкоштовне навчання та консультування по роботі з системою від команди впровадження Проєктного офісу DREAM.

 

Бета-тестування кабінету користувача буде завершено в жовтні, після чого функціонал стане доступним для всіх ініціаторів проєктів. Крім того, буде презентований відкритий API та модуль бізнес-аналітики, а до кінця року - функціонал для контриб’юторів відновлення.