Огляд
Міністерство культури та інформаційної політики є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах культури, державної мовної політики, популяризації України у світі, державного іномовлення, інформаційного суверенітету України (у частині повноважень з управління цілісним майновим комплексом Українського національного інформаційного агентства “Укрінформ”) та інформаційної безпеки, а також забезпечує формування та реалізацію державної політики у сферах відновлення та збереження національної пам’яті, мистецтв, охорони культурної спадщини, музейної справи, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей.
МКІП є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері медіа, інформаційній та видавничій сфері.
Сфери політик компетенції МКІП:
- Інформаційна політика та безпека: посилення інформаційної безпеки та протидія російській пропаганді; забезпечення доступу до інформації; підтримка медіа на міжнародному, національному та місцевому рівнях; формування позитивного іміджу України.
- Культурна спадщина- охорона культурної спадщини: повернення викрадених або втрачених внаслідок військових дій культурних цінностей народу України.
- Цифрові трансформації в культурі: оцифрування та створення реєстрів об’єктів культурної спадщини, Музейного фонду, архівів, нотної спадщини, нематеріальної культурної спадщини, релігійних організацій; взаємодія та інтеграція реєстрів, адміністрування та сертифікація.
- Культура- розвиток української мови: створення сучасної культурної інфраструктури; cтимули для підвищення рівня залученості населення до культурних практик та споживання культурних послуг.
- Мистецтво та мистецька освіта: посилення культурного потенціалу з метою надання широкого доступу до розмаїтих способів самовираження і саморозвитку через мистецтво; забезпечення розвитку закладів культури у сфері мистецтв; збільшення доступності мистецької освіти.
- Відновлення та культурна реінтеграція: відновлення об'єктів культурної спадщини; відновлення діяльності закладів культури на безпечних територіях; формування кадрового резерву.
- Національна пам’ять: завершення процесів “декомунізації”; завершення інфраструктурних проєктів в сфері пам'яті; переосмислення історії України із включенням у європейський та світовий контекст і виключенням орієнтації на російську традицію.
- Книговидання та бібліотеки: заміщення радянських російськомовних фондів публічних бібліотек сучасною літературою; грантова підтримка у книговидавничій сфері.
- Креативні індустрії: збереження зайнятості у сфері креативних індустрій та посилення державних інституцій у сфері креативних індустрій; промоція українських креативних товарів та послуг на міжнародних ринках; підтримка експортної спроможності креативних індустрій.