European Investment Bank

www.eib.org

Проєкти

Загалом

139

Активні

139

Вклад

Загалом

5'438'647'929,41 ГРН

Сектори

Освіта
53.24%
Охорона здоров'я
15.83%
Державне управління
11.51%

 European Investment Bank

Огляд

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) є банком Європейського Союзу і належить його 27 державам-членам. Банк підтримує проєкти, які роблять значний внесок у зростання, зайнятість населення, економічний і соціальний розвиток та екологічну стійкість як у Європейському Союзі, так і в усьому світі.

Штаб-квартира ЄІБ розташована в Люксембурзі. Для підтримки діяльності банк також має зовнішні офіси, зокрема представництво в Україні.

ЄІБ в Україні функціонує через спеціалізований підрозділ з розвитку «EIB Global». Свою діяльність банк веде в Україні з 2007 року, зосередившись на фінансуванні сфер соціальної й муніципальної інфраструктури, транспорту та зв’язку, енергетики та енергоефективності, розвитку малого й середнього бізнесу, інновацій, а також протидії змінам клімату.

Станом на 1 серпня 2023 року загальний обсяг фінансових ресурсів, наданих ЄІБ в Україні, як у державному, так і в приватному секторах, становить понад 7,5 млрд євро, включаючи майже 5,7 млрд євро, інвестованих після Євромайдану у 2014 році.

Повномасштабне вторгнення Росії у 2022 році лише зміцнило рішучість банку підтримувати Україну. З початку війни ЄІБ за підтримки Європейської Комісії виплатив Україні понад 1,7 млрд євро. Ці ресурси спрямовані на нагальні потреби у відбудові інфраструктури країни.

ЄІБ також запустив ініціативу «EU for Ukraine» на підтримку відновлення і реконструкції України. Ця ініціатива супроводжується спеціальним пакетом технічної допомоги вартістю 100 млн євро. За рахунок цих коштів буде надана консультаційна та технічна підтримка з реконструкції, що допоможе Україні розробити пріоритетні інвестиційні проєкти.

Далі

Статистика

139
Всього проєктів
9'877,5 млн
Загальний бюджет
59.62%
Профінансованість
7
Сектори економіки

У фокусі

Всі новини