31/10/2023

Відкриті дані в DREAM: відбулася презентація пілотного АРІ

31 жовтня за участі представників команди Міністерства відновлення, Агентства відновлення та Проєктного офісу DREAM відбулася презентація поточної публічного інтерфейсу для отримання даних (Application Programming Interface, АРІ), який надає доступ до відкритих даних системи.

 

Екосистема DREAM будується за принципом «всі бачать все» та має на меті забезпечити повну прозорість та підзвітність проєктів відновлення — від планування до введення в експлуатацію.

 

«Відкриті дані матимуть велике значення для управління відновленням, це основа довіри. Тільки за умови прозорості і підзвітності ми можемо розраховувати на фінансування та підтримку відбудови. Система DREAM з самого початку задумувалася як кейс тісної співпраці держави, громадськості і міжнародних партнерів — маємо продовжувати спільну роботу над покращенням системи. Відкриті дані допоможуть в цьому», — зазначила Олександра Азархіна, Заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України.

 

Завдяки АРІ всі дані по проєктах, заведених в DREAM, стали доступними для професійних користувачів, які працюють з інструментами аналітики. Наразі в систему заведені понад 1700 проєктів, і команда DREAM активно працює над тим, щоб система наповнювалася даними.

 

«Відкриття АРІ — дуже важлива подія з точки зору прозорості. Це крок вперед, щоб показати, наскільки DREAM може бути відкритими для громадськості. Важливо, щоб ОМС доєднувалися до системи та користувалися всіма доступними інструментами. Громади мають бачити, що відбувається з проєктами відновлення в DREAM. В свою чергу Агентство залучає служби відновлення до повноцінного та якісного наповнення даними», — розповів Роман Комендант, заступник Голови Агентства відновлення з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

 

Також під час презентації обговорили поточний стан екосистеми DREAM, плани її подальшого розвитку та використання відкритих даних. В листопаді на публічному порталі стане доступним модуль аналітики, який відображатиме дані по проєктах системи у вигляді зручних таблиць та діаграм. Зі збільшенням кількості проєктів та даних по них стане можливим впровадження інструментів ризик-менеджменту, що дозволять знаходити “вузькі місця” в реалізації проєктів і запобігати порушенням.

 

«DREAM активно розвивається, ми працюємо у багатьох напрямках, щоб система вийшла якісною та максимально ефективно закривала свої завдання. Одне з них — залучення громадськості до процесу відбудови. Ми плануємо робити це через різні інструменти, зокрема — модуль електронної демократії, а також відкриті дані. Ми розраховуємо на тісну та конструктивну взаємодію з громадськістю, така співпраця допоможе ідентифікувати помилки, збирати зворотний зв’язок і працювати над покращеннями. Так ми разом зробимо систему сильнішою», — Віктор Нестуля, Open Contracting Partnership, Керівник проєктного офісу DREAM.

 

API доступний за посиланням:
https://open-contracting.github.io/dream-api-docs/

 

Структура та опис даних:
https://docs.google.com/document/d/1ncXkBgLt5lT7nUUWPIYOaMwadDgQ_hcNYKi3nbXj1cM/edit#heading=h.hs6dr9ypa5n1

 

Відеозапис презентації:
https://youtu.be/30MWgHPT_vg

 

Нагадаємо, що Міністерство відновлення, Агентство відновлення, а також Проєктний офіс DREAM, створений на базі Open Contracting Partnership за підтримки Transparency International Ukraine та BRDO, у тісній співпраці з громадянським суспільством разом з міжнародними партнерами розробляє та впроваджує державну електронну екосистему DREAM. Екосистема забезпечує єдиний цифровий маршрут для всіх проєктів відбудови. Наразі розробка системи фінансується за підтримки Уряду Великобританії.

Пілотна версія системи, що адмініструється Агентством відновлення, функціонує з початку 2023 року в рамках експериментального проєкту екосистеми DREAM, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1268. До участі в пілотному проєкті на добровільній основі долучилися сотні громад з різних регіонів України. 

Підписатись на новини