24/01/2024

Спрощено процедуру подачі заявок на використання коштів Фонду ліквідації

За ініціативи Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, урядом ухвалено постанову щодо внесення змін до Порядку використання коштів Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Відтепер громади зможуть подавати регіональні проєкти відновлення напряму до відповідних міністерств через систему DREAM. Також спрощено процедуру виділення коштів з Фонду для подолання наслідків надзвичайних ситуацій та фінансування інших важливих проєктів. 


«Пріоритетом залишається відбудова житла, соціальних об’єктів та захист критичної інфраструктури. Фінансування за рахунок коштів Фонду ліквідації перехідних проєктів, перелік яких був затверджений урядом у 2023 році, продовжиться у новому бюджетному році за умови своєчасного використання цільових коштів», – зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. 


Усі проєкти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії росії внесені до Державної цифрової екосистеми DREAM, що дозволяє здійснювати публічний контроль за впровадженням проєктів.  

У 2023 році загальний обсяг коштів, виділених фондом, склав 61,8 мільярда гривень. 25,1 мільярда гривень було спрямовано на 418 проєктів і заходів місцевого та регіонального відновлення. Серед них переважна більшість проєктів з відновлення соціальної інфраструктури, облаштування укриттів. Повна прозорість та доступ до даних проєктів відновлення дозволяє оцінювати прогрес їх імплементації. І найголовніше, громади можуть самі вносити проєкти до DREAM, з урахуванням власних потреб і стратегій розвитку. 

Завдяки Фонду ліквідації також успішно стартувала програма єВідновлення, за якою українці, чиє житло постраждало через війну, отримали майже 3 мільярди гривень компенсацій. Після підриву росіянами греблі Каховської ГЕС, було розгорнуте будівництво магістрального водогону, на яке з фонду ліквідації за окремою процедурою було виділено 8,5 мільярдів гривень. А також побудовані захисні споруди та відновлені численні важливі інфраструктурні об’єкти.

 

Підписатись