15/11/2023

Відкриті дані в DREAM: запрацював публічний модуль аналітики

Відтепер статистика по проєктах відновлення, заведених в екосистему DREAM, доступна для всіх. Публічний модуль аналітики дозволяє дізнатись загальну кількість проєктів в розрізі областей, районів і громад, запланований бюджет по них, підтверджений обсяг фінансування тощо. Модуль є відкритим для всіх користувачів і доступний за посиланням*.

Модуль аналітики – безкоштовний аналітичний інструмент для аналізу даних обʼєктів та проєктів відновлення та розвитку, заведених в екосистему DREAM. Інформація в модулі подається у вигляді таблиць, графіків та діаграм, зручних для проведення аналітичних досліджень. Інструмент інтегрований з екосистемою DREAM, що дозволяє отримувати оновлені дані щодня.

 

«Система DREAM побудована за принципом “всі бачать все”. Тому для нас було дуже важливим запустити публічний модуль аналітики, який буде зручним і зрозумілим для всіх. У кожного громадянина має бути можливість побачити, що просто зараз відновлюється у його населеному пункті та за які кошти. Це ще один спосіб інформування громадськості та долучення її до процесу відновлення», — зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

 

Кожен користувач може налаштувати систему фільтрів, щоб сформувати власний перелік проєктів для вивчення. А єдиний ідентифікатор дозволяє інтегрувати всі дані щодо проєкту в DREAM на всіх стадіях його реалізації. Загальний опис кожного обраного проєкту можна переглянути на публічному порталі dream.gov.ua, перейшовши за відповідним посиланням у модулі аналітики.

 

«Одне з головних завдань DREAM – забезпечити відкритий доступ до даних про проєкти відновлення по всій країні. У жовтні ми презентували пілотний АРІ, з яким працюють професійні аналітики. Новий інструмент роботи з даними системи — це публічний модуль аналітики, яким може користуватися кожен, навіть не маючи спеціальної підготовки. Завдяки зручним форматам подачі даних, модуль робить дані про проєкти відновлення справді доступними для всіх», — підкреслила заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна.

 

Громадські організації зможуть використовувати аналітику для збору та аналізу даних про проєкти та переконатися, що ресурси витрачаються ефективно, а проєкти – реалізуються в інтересах громади. Зі свого боку, фінансові організації, в тому числі міжнародні партнери, отримають дані для прийняття рішень про фінансування проєктів відновлення.

 

«Команда проєкту послідовно розвиває систему, запроваджуючи новий функціонал як для ініціаторів проєктів, так і для громадськості та міжнародних партнерів. Інструменти роботи з відкритими даними є однією з ключових складових DREAM, тому вони будуть постійно вдосконалюватись. Закликаємо користувачів модуля давати зворотний зв'язок, це дуже важливо для подальшого розвитку системи», — зазначив Віктор Нестуля, Голова Проєктного Офісу DREAM.

 

Наразі в екосистемі DREAM налічується понад 1300 проєктів відновлення та модернізації, які були добровільно заведені громадами, обласними та міськими адміністраціями, державними підприємствами, установами та організаціями в рамках експериментального проєкту. Щотижня в систему додаються десятки нових проєктів. Коли використання DREAM обов’язковим, дані по всіх проєктах відновлення і модернізації в Україні стануть публічно доступні.

Запис онлайн-презентації публічного модуля аналітики DREAM доступний за посиланням: https://youtu.be/hQBSltZrlJg


Усі охочі можуть долучитися до обговорення модуля аналітики і роботи екосистеми у відкритій групі DREAM за посиланням: https://www.facebook.com/share/QjC36TwrdrQ297io/?mibextid=K35XfP


Нагадаємо, днями розпочалося відкрите тестування оновленого функціоналу цифрової екосистеми управління відбудовою DREAM. Долучитись до тестування може будь-яка громада, обласна та міська адміністрація, державне підприємство, установа чи організація, подавши заявку за цим посиланням: https://forms.gle/iQa1Y2SySzegac9G9


У жовтні був презентований публічний API (Application Programming Interface). Завдяки АРІ всі дані по проєктах, заведених в DREAM, стали доступними для професійних користувачів, які працюють з інструментами аналітики. АРІ доступний за посиланням: https://open-contracting.github.io/dream-api-docs/


*на етапі пілотного проєкту результати аналізу модуля аналітики не є офіційною статистикою і можуть бути не точними
 

Підписатись на новини